قربانی

 امام علی علیه السلام:

 کسی که تو را مدح گوید در حقیقت تو را سر بریده است.

 شرح غررالحکم مرحوم خوانساری،ج5،ص158

 بسم الله الرحمن الرحیم

 از بس تو این 4 ماه آبجی فاطمه  با دلیل و بی دلیل گریه کرده و لباشو غنچه(لوس بازی)، منو هم لطیف کرده اونم چه لطیف کردنیچشمک:

توضیحش همینقدر که وقتی چشمم افتاد به صورت گوسفندی که برده میشد واسه قربانی شدن، اشکم دراومد و بعد اشک تبدیل شد به هق هق و با صدای بلند گریه کردن و به دنبالش هم طبیعتاً گریه فاطمه(که ماشاءالله همیشه آماده ست واسه گریه کردن)! شما هم با دستای چسبناک و بستنی خورده ت، مدام صورتمو از اشک پاک می کردی( از رفتار خودم هنوز هم متعجبم!)

یعنی بابا فقط 5 دقیقه ماشین رو ترک کردا، اما وقتی برگشت با صحنه دلخراش گریه مادر و دختر مواجه شد و پسرکی که در حال پاک کردن اشکهای مادره.

_______________________________

 - دقیقاً تو این مدت کوتاهِ دیدنِ گوسفند و گریه کردن، عالم و آدم هم به گوشیم زنگ زدن و شما هم که اینروزها منشی بنده اونم از نوع ... شدی، تا گوشیرو برمی داشتی خبر از گریۀ بنده با توضیحات کامل میدادی!

 خاله مریم وقتی صدای گریه مو شنید، برای اینکه آرومم کنه یه جمله ای گفت که نمیدونم چرا اصلاً نمیتونم قبول کنم: کمال یه گوسفند در قربانی شدنه و لذا ناراحت نمیشه وقتی برای قربانی شدن میبرنشناراحت!!

 یا الله مگه میشه؟!ناراحت

-خدا رحمت کنه پدر بزرگتو، دقیقاً از فردای عید غدیر گریه هاشونو برای جد غریبشون علیه السلام شروع میکردن! حالا من از روز جمعه و بعد دیدن گوسفند بینوا و با تصور...(قاصرم از نوشتن ادامه این بندناراحت)

- گوسفندی که واسش گریه کردم بخاطر کمی وزنش به واسطه ما قربانی نشد، الحمدللهلبخند و گوسفند دیگه ای جایگزین شد که اینبار برای اینکه دوباره گریه آغازیدن نکنم، بابا اجازه نداد حتی قیافه شو ببینم!

/ 27 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عمه

سلام .این آدرس برو بعدببین حق دارم بگم اسپنددودکن براخودتون؟ erfan80.persianblog.ir

صهبا

سلام .عیدت مبارک اصلا دختر یعنی لطافت ...از این به بعد باید صداتون کرد لطیفه خانم[چشمک]

هدی

سمیه!؟ من با خواهرت کاملا موافقم! اگه من گوسفند بودم ( البته دور از جون)[زبان] ترجیح میدادم عمرم به جای اینکه با بیماری کبد یا سورچرونی و دارام دوروم یه پارتی یا پول به جیب زدن کارخونه های سوسیس و کالباس و ... تموم شه ( بعد سیصد سال)، قربونی عید باشم. از این به بعد گوسفند های قربونی رو که میبینی برای این موفقیت و خوش شانسی براشون خوشحال باش عزیز!

سلام اشک ریختن بد نیست . اشک کسی رو در اوردن بده

سارا مامان آرمان

ای جان ای جان چه صحنه ای آفریدن کردین... مادرم میگه گوسفندا آرزو دارن قربانی روز قربان بشن...

عمه نرگس

دختر داشتن حسنش اینه دیگه. آدم روحش حساس و لطیف می شه.اونم یه دختری مثل آبجی فاطمه محیا

فاطمه ی خدا

سلام بر سمیه جانم.خوبین شماها؟ آخه چرا عزیزم.خب گوسفند رو سر میبرن مادر نازنین.آخیی کارت خیلی مظلومانه بود دلم واست سوخت دوسی.[قلب]

مامان محمدمهدي

سلام منم هميشه حالم يه جوري ميشه از قربوني شدن گوسفندا و دلم غم ميگيره ولي با نظر دوستان موافقم كه شايد كمال يك گوسفند در قرباني شدنه عكس فاطمه و محمدمهدي جونو برامون نمي ذاري

مامان محمدمهدي

سلام عزيزم يه مدتي غيرفعال بودم و به زودي فعال خواهم شد شايد همين يكي دو روز

الیما

اول اینکه قبول باشه دوم اینکه خیلی هم خوبه اینقذر لطیفیم اشک مالِ دل هایِ ساده و بیکینه است! منبع هم خودم دیگه قبول بفرمایید سوم اینکه من م امثال قبل عید قربان حتی رسیدم به دلِ رباب و حضرت علی اصغرش چرا؟؟؟؟؟/